pondělí 10. února 2014

Colouring your mood

Přemýšleli jste někdo z vás nad tím, jestli a jak ovlivňují barvy vaše pocity, náladu, den..? Já už mnohokrát a mám nesčetně potvrzeno, že barvy jsou mnohdy detailem, který dokáže udělat den lepším, smutnějším, náladovějším, veselejším.. Každý určitě zná ten pocit, že v těchto sychravých dnech se udržet v dobrém rozmaru je těžší než v létě plném světla nebo kupách sněhu zalitých sluncem (ne, opravdu si to nepleťte s tím občasným popraškem a blátivou břečkou všude okolo, která teď panuje ve městech). A co pak teprve s člověkem asi dělá kancelář vyvedená v tmavých nezáživných barvách, v které sedíte minimálně třetinu svého dne.. Naučil jsem se proto obklopit se aspoň barevnými maličkostmi, třeba veselým výstřižkem z časopisu, fotkou rodiny, přátel, nějakého zvířete (už přes rok žije moje plocha v počítači tímto snímkem, který ve mne evokuje pocit, že budoucnost je plná příjemného "světla" a naděje; nemohu si pomoct, ale neuvěřitelně mě dokáže povzbudit a dodat aspoň trochu pozitivní energie po náročném meetingu). 
Další berličkou pro lepší náladu není nic jednoduššího než to, co si oblečete =). Jasně, mnohým z nás šatník nedovoluje zázraky, ale i doplněk jako barevná taška, šála, rukavice, triko pod svetr, bláznivé ponožky..dokážou při letmém pohledu donutit koutky se usmát..jen tak, pro svou vnitřní pohodu. A třeba moje brož s jelenem? To je téměř magnet na lidi a konverzaci. Ať už s prodavačkou v obchodě, s neznámým člověkem v metru, nebo obsluhou v kavárně..upřímně bych nikdy neuvěřil tomu, že taková malá nicotná věc povzbudí některé lidi a bez ostychu mi ji pochválí, optají se, kde jsem k ní přišel, jestli mám k jelenům zvláštní vztah..a pak buď rozhovor skončí nebo se rozvine v delší povídání o spoustě jiných témat. Miluju to! Už teď přemýšlím, co budu dělat v léte, kdy tu brož bude horko těžko kam připnout a navíc do horkých letních dní je přece jen nevhodná.. Nějaké nápady? ;) (možná bych si konečně měl splnit svůj sen o tetování :-O )
Stačí opravdu málo. Samozřejmě neočekávám, že to takto bude mít každý, na stranu druhou, zkusit se má (téměř) vše, tak proč ne, zase tolik námahy to není? ;) A já už třeba jen teď při pohledu na obálku únorového čísla ELLE roztahuju koutky do mírného úsměvu, jednoznačně říkám, že se povedla, dokonale. Není sice až tak veselá a barevná jako obálka z března 2013 s Kurkovou (kterou jsem si dal dokonce do rámu), ale celá ta kompozice s Peštovou a narozeninovými balónky mě nutí mít o pár stupňů lepší náladu. Ale možná jsem taky trochu blázen, že mi stačí opravdu tak málo =D.
Usmívejte se, tvařte se vesele..a pokud vás něco trápí, hoďte o tom s někým řeč a neduste to v sobě..nebo si zkuste tu náladu něčím pozvednout, uděláte tím radost sobě, okolí..a taky mě ;)

Žádné komentáře:

Okomentovat